Armstrong monteri na igrama montaže

Petak, 21. Rujan 2012.

armstrong bg
Armstrong Building Products okupio je natjecatelje iz 8 zemalja na igrama montaže

Armstrong Building Products’ CES (Central Europe South) divizija organizirala je natjecanje montaže stropnih sistema na kojem su se okupili natjecatelji iz osam zemlja – Bugarske, Mađarske, Slovačke, Slovenije, Rumunjske, Češke, Srbije i Hrvatske.

Domaćin natjecanju bio je Armstrong Srbija, a natjecanje je organizirano u gradu Stara Pazova u neposrednoj blizini Beograda, u sportskom centru nogometnog saveza. Natjecanje je održano u četvrtak 13.-og rujna.
Na dotadašnjim lokalnim natjecanjima za mjesto u finalnom natjecanju natjecalo se ukupno 143 ekipa sa preko 300 sudionika.

Svoje mjesto u finalu pronašle su po tri najbolje ekipe sa lokalnih  takmičenje.
Zadatak na takmičenju bio je što brže montirati Armstrong Trulok TLX podkonstrukciju (prva podkonstrukcija na svijetu sa kompozitnim klipom kao vezom između nosača)  i mineralne ploče 600x600 unutar polja 2.4x2.8 m na specijalno napravljenim drvenim konstrukcijama. Razlika između ovog i lokalih takmičenja bila je u izboru podkonstrukcije. Na takmičenju posebna pozornost se posvetila kvaliteti i završnom izgledu stropa pogotovo na mjestima rezanja ploča i podkonstrukcije.

Konačni pobjednik bila je ekipa Seba iz Slovenije sa vremenom 05:26:10, Bugarska ekipa  Ergodom bila je druga s vremenom 5.59:37, a Hrvatska ekipa Intermont treća sa vremenom 5.59:37 ali uz dodatak kaznenih bodova.. Svaka ekipa dobila je medalju u olimpijskom stilu kao i nagradu od 1000 EUR.
Osim ekipe Intermont,  Hrvatsku je na takmičenju predstavljala i ekipa Euromont iz Vodica kao i ekipa Jelavić Interijera iz Splita. Sve tri ekipe bile su plasirane u gornjem dijelu tablice među prvih 12 ekipa što je ukupnom plasmanu po zemljma  Hrvatskoj donjelo 2. mjesto (iza Slovenije, a ispred Mađarske)
Završna dodjela medalja i nagrada organizirana je uz večeru na brodu koji je krstario Savom i Dunavom.